Меню сайту
Close

У сучасному аспекті будівництва, коли важлива якість і швидкість, замість старих консервативних матеріалів, дуже доцільно використовувати новітній матеріал, так званий сендвіч-панель. Це особливо доречно коли мова йдеться про комерційні будівлі,. Більшість професійних будівельних компаній обирають саме цей матеріал за рахунок його балансу ціни та якості, можливостей та технічних характеристик. У цій статті ми розповімо все про сендвіч-панелі: що це, їхні види, переваги та недоліки, сфера застосування. А також дійдемо висновку, наскільки раціонально їх використовувати у будівництві житлового та нежитлового фонду.

Що це таке і навіщо вони потрібні?

Сендвіч-панель - це тришаровий обробний матеріал. В основі лежить утеплювач, перекритий металевою плитою. Матеріал не є конструктивним. Він кріпиться між собою передбаченими пазами на металевий каркас і для стійкості просвердлюються шурупами. Результатом стає лита стіна чи покрівля, без люфтів та зазорів.


Матеріал міцний, але легкий та витривалий. Тому навіть при будівництві великого об'єкта не потребує складного та дорогого фундаменту. Так як в панелі вже передбачено утеплювач, додаткові роботи з його укладання не потрібні. Ущільнювач грає ключову роль. Він утримує температуру, не пропускає повітря з вулиці. При цьому сам по собі дуже легкий та недорогий. Таким чином, панелі типу сендвіч є одним із найкращих видів будівельного матеріалу з точки зору тепло- та енергоефективності.

Основні види сендвіч-панелей

Виготовляється два базові види сендвіч-панелей: покрівельні та стінові.

Стінові панелі

Абсолютно універсальні, призначені для зведення стін, накриття даху, перегородок. Можуть бути використані для зовнішньої обшивки, створення окремих кімнат, виготовлення холодильних камер будь-якої площі. З них будують будівлі будь-якого типу, а також невеликі об'єкти, що окремо стоять або примикають до інших існуючих будівель. Нерідко сендвіч-панелі стають основою під час реконструкції будівель.

Покрівельні панелі

Призначені для накриття покрівлі будівель будь-якого типу та розмірів.
Панелі цього типу відрізняються видом утеплювача, додатковим профілем оцинкованої холоднокатаної сталі із стійким до опадів, вологи, вітру полімерним покриттям. При виробництві враховується гідрозахист та вітрозахист, що робить покрівельні сендвіч-панелі стійкими до високих та низьких температур, екстремальних умов. Вони мають підвищену шумоізоляцію. Існує безліч варіантів комплектації.

Типи теплоізоляції

Панелі виготовляються з різними осердями (наповнювач), кожен з яких має різні технічні характеристики, призначення, вагу, щільність та вартість. Сьогодні на вибір представлені наповнювачі з мінеральної вати, пінополіізоціанурату (оновлений пінополіуретан), пінополіуретану, пінополістиролу, змішаний наповнювач.

Мінеральна вата

Поширений вид утеплювача, що виготовляється із силікатних розплавів та має волокнисту структуру. Цей матеріал популярний у всьому світі, його часто використовують як утеплювач завдяки своїм високим показникам негорючості. Сендвіч-панелі з мінеральною ватою найчастіше застосовують для будівництва будівель підвищеного рівня займання, будівництва виробничих цехів.

Плюси:

 • високі показники теплоізоляції;
 • негорючість;
 • відсутність температурної деформації;

Мінуси:

 • велика вага;
 • мінімальна вологостійкість;
 • поступове зниження теплоізоляційних властивостей;
 • підвищена проникність пари.

Панелі з мінватою повсюдно поширені та популярні за рахунок помірної ціни.

Пінополіуретан

Ключова перевага - абсолютна стійкість до вологи, низький коефіцієнт теплопровідності,  а також довговічність, невелика вага, але в оночас міцність. Пінополіуретан не входить у хімічну реакцію з лугами, різними кислотами. Плити з ППУ використовують для будівництва холодильних камер та зберігання харчових продуктів у них. Це один із найбільш універсальних та безпечних матеріалів.
Однак найбільшим недоліком ППУ є їхня горючість. Тому панелі з ним в основі не використовуються для будівництва об'єктів підвищеної небезпеки. Це

Плюси:

 • стійкість до навантажень, деформацій будь-якого характеру (температурні, механічні);
 • дуже низька теплопровідність;
 • абсолютна стійкість до біологічних та інших впливів;
 • довговічність та екологічність;
 • стійкість до корозії

Мінуси:

 •  висока горючість.
 • При попаданні прямих сонячних променів стає темним та поступово розсипається. 

Пінополітерол

 

 

 

Найдешевший матеріал

Плюси:

 • високі показники теплоізоляційних та звукоізоляційних властивостей;
 • ціна
 • менша вага порівняно з мінватою;

Мінуси:

 • горючість
 • недовговічніть
 • приваблевий для гризунів та птахів. Необхідно закрити доступ металевою обробкою

 

 

Пінополіізоціанурат

Це трішки порожчий матеріал від пінополіуретану, але на відміну від нього він має покращені характеристики за рахунок технології виробництва. В результаті пінополіізоціанурат більш стійкий до високих температур та вогню.

Плюси:

 • мінімальний показник теплопровідності - нижче, ніж в інших матеріалів, що використовуються як утеплювач;
 • еластичність, екологічність, міцність;
 • стійкість до деформацій;
 • дуже висока адгезія з бетоном, металів, склом та іншими матеріалами;
 • вогнестійкість, довговічність, стійкість до корозії.

Мінуси:

 • висока ціна;
 • вразливий під прямим сонячним промінням.

Змішаний утеплювач (комбінований)

Тип утеплювача, який виготовляється з декількох видів матеріалів: мінвати та пінополістиролу. Вони укладаються шарами, склеюються клеєм по всій поверхні. Такий утеплювач має плюси використовуваних матеріалів, але і включає їх мінуси.

Типи обшивки сендвіч-панелей

Сендвіч-панелі виготовляються з різними видами обшивки – зовнішніми листами. Тип обшивки підбирається в залежності від цілей, для яких панель використовується.

Металева обшивка

Найпоширеніший варіант для будівництва зовнішніх стін із панелей типу сендвіч. Обшивка виготовляється зі сталі (нержавіючої або оцинкованої), покривається полімером і має різний вид профілю - гладкий, накаткою, мікрохвилі або трапецієподібний.

Фанера, гіпсокартон, ДВП, ЦСП

Такою обшивкою, як правило, покривається один бік панелі. Друга – металом. Панелі з цією обшивкою не використовуються для будівництва зовнішніх стін, а призначені для створення перегородок. Перевага цього типу обшивки полягає у можливості зробити отвори для виведення розетки та прокладання електропроводки, установки декору, полиць тощо.

ПВХ-обшивка

Панелі з цією обшивкою застосовуються тільки для внутрішніх робіт: створення перегородок в офісах, будинках. Панелями можна обшивати вікна, двері, укоси. Як утеплювач виступає пінопласт, ППУ або пінополістирол.

Паперова обшивка

Папір просочується бітумом чи доповнюється поліетиленом, фольгою. Панелі з таким видом обшивки можуть використовуватись для теплоізоляції фундаменту, покрівлі, стін. Матеріал виділяється паронепроникністю, тому часто використовується при внутрішній обробці покрівлі. Панелі з цією обшивкою мають малу вагу і допомагають економити під час перевезення та монтажу.

Типи полімерного покриття сендвіч-панелей

При виготовленні сендвіч-панелей використовують кілька видів полімерного покриття.

PE - поліестер

Недороге та візуально ефектне покриття, яке підходить для спорудження внутрішніх конструкцій. Товщина покриття – 25 мкм, теплостійкість – до 120 градусів за Цельсієм. Відрізняється твердістю та формованістю. На ринку представлено в матовому та глянсовому вигляді.

PDVF - полідифторіонад

Товщина – 25 мкм, температурний режим -60…+120 градусів за Цельсієм. Покриття стійке до пошкоджень, корозії, агресивних та хімічних речовин.

PVC - пластизоль

Товщина покриття – 200 мкм. Може використовуватись для зовнішніх та внутрішніх робіт. Стійкий до механічних пошкоджень, вальцювання, корозії. Відрізняється гарною формованістю.

Pural - пурал

Виготовляється на основі поліуретану, має гарну матову, шовковисту текстуру покриття. Дуже стійкий до температурних перепадів, хімічних та біологічних впливів, ультрафіолету. Найчастіше сендвіч-панелі із цим покриттям використовуються для зовнішніх робіт.

Види замків сендвіч-панелей

Стінові та облицювальні сендвіч-панелі виготовляються з різними видами замків:

 • шип-паз або пазогребневе з'єднання;
 • потайне кріплення Secret-fix;
 • подвійний затвор Z-Lock;
 • Roof lock, фальцевий замок та шип-паз для покрівельних панелей.

Переваги при будівництві

Сендвіч-панелі в усьому світі вважаються оптимальним будівельним матеріалом через їхню одну з найважливіших переваг - швидкість будівництва. Жодна інша з існуючих технологій не дозволяє так швидко звести запланований об'єкт.

Щоб побудувати склад із сендвіч-панелей площею 200 кв.м., потрібно 2-3 тижні.

Секрет такої швидкості криється в технології: панелі поставляються на будмайданчик у готовому до монтажу вигляді у необхідній кількості. Кріпляться на раніше зібраний металевий каркас шурупами без використання бетону та вологих закріплювачів, які вимагають часу для сушіння. Грубо кажучи, з панелей збирається пазл, де кожен елемент підходить один одному та кріпиться на вбудований на виробництві замок.
Також варто виділити інші переваги сендвіч-панелей.

Архітектурна привабливість

Завдяки різним видам профілю панелі дозволяють реалізовувати будь-які архітектурні рішення в поєднанні з екстер'єром. Ще один плюс - широка різноманітність колірних схем. Крім доступних з каталогу RAL кольорів, панелі прикрашають з імітацією кладки цегли, каменю, дерев'яного зрубу. Це ключовий момент, коли під час будівництва важлива естетика.

Геометричні параметри

Панелі виробляються у кутовій та рівній формі. Кутові можуть бути з асиметричними сторонами для оздоблення кутів, створення стиків між вікнами тощо. Це прискорює монтаж, мінімізує кількість швів, набуває естетики та практичності.

Складання-розбирання

У питанні мобільності сендвіч-панелі є унікальними. Це єдиний будівельний матеріал, який можна розібрати, перевезти та знову зібрати в будь-якому іншому місці. Ця перевага розкриває себе і на момент реконструкції. Наприклад, якщо в період експлуатації панель була пошкоджена, її можна зняти та замінити іншою. Тобто не доведеться повністю розбирати конструкцію.

Недоліки сендвіч-панелей

Незважаючи на універсальність та практичність матеріалу, він має ряд недоліків, про які слід знати:

 • Сендвіч панель менш міншу міцність ніж традиціана цегла, при прямих ударах його легше пошкодити.
 • До панелей не можна кріпити додаткові деталі інженерних систем чи конструкції.

Що можна побудувати із сендвіч-панелей?

Універсальність матеріалу дозволяє використовувати його у будь-яких напрямках. Особливо якщо будується одноповерхова будівля. У цьому випадку сендвіч-панелі – один із найкращих варіантів. З їх допомогою будуються:

 • Будь-які промислові, виробничі, сільськогосподарські будинки: склади, ангари, офісні будинки.
 • Комерційні об'єкти: логістичні центри, магазини, супер- та гіпермаркети, торгові центри, кіоски, кафе та ресторани, АЗС, СТО.
 • Спортивні споруди, спортивні майданчики.
 • Приватні будинки, котеджі, дачі, прибудови.
 • Холодильні камери.

Наскільки вигідно будувати будинки з сендвіч-панелей?

За ціною сендвіч-панелі не поступаються традиційним будівельним матеріалам, а в деяких ситуаціях можуть бути дорожчими. Але вибирати цей матеріал є економічно вигідно в інших аспектах. Бюджет економиться на полегшеному фундаменті та роботах з його укладання. За рахунок високої швидкості будівництва очевидна економія на оплаті праці, оренді спецтехніки. Після введення експлуатації економляться кошти за рахунок мінімального обслуговування та високих технічних показників. Все це, а також очевидні переваги та види матеріалу, роблять сендвіч-панелі економічно вигідним та практичним рішенням для всіх сфер бізнесу.

Залишити коментар
Будь ласка, оцініть за 5 бальною шкалою
наші контакти
Львівська обл.. Пустомитівський р-н., с. Солонка, вул. Стрийська 55.
ZDKLIMAT@GMAIL.COM
Залишити заявку
Наш менеджер зв’яжеться з Вами якомога швидше!